SİSTEM KURULUMU

DRAINVAC Merkezi Süpürge Sisteminin ömrü kullanıldığı yapının ekonomik ömrüne endekslidir. Sağlıklı ve konforludur, enerji ve zamandan tasarruf sağlar. Taşınabilir süpürgelerden farklı olarak alt yapı (vakum hattı) yapılması gerekir. Sistemin alt yapısını teşkil eden vakum hattının bina yapım aşamasındayken ya da komple tadilata girdiğinde uygulanması gerekir.

KONUTLAR

ÇOK KATLI YAPILAR

Yapının çeşitli yerlerine vakum prizleri monte edilir. Vakum prizleri , önüne her hangi bir engel gelmeyecek şekilde, duvarlara ya da zeminlere monte edilir. Temizlik hortumunun, seçilen priz noktalarından , mobilyalar da yerleştirildiğinde yapının her köşesine ulaşılabilir olması gerekir. 7 – 15 m arasında temizlik hortumları mevcuttur. Seçilen priz noktasına göre hortum uzunluğu belirlenir.Vakum hattında 2″ (50mm) borular kullanılır. Vakum ünitesi ; kiler , garaj , teknik oda gibi bir alana monte edilir. 

TİCARİ VE ENDÜSTRİYEL ALANLAR

Katlarda, yapının çeşitli yerlerine vakum prizleri monte edilir. Vakum prizleri , önüne her hangi bir engel gelmeyecek şekilde, duvarlara ya da zeminlere monte edilir. Temizlik hortumunun, seçilen priz noktalarından , mobilyalar da yerleştirildiğinde yapının her köşesine ulaşılabilir olması gerekir. 7 – 12 m arasında temizlik hortumları mevcuttur. Seçilen priz noktasına göre hortum uzunluğu belirlenir. Vakum hattında 2″ (50mm), 75mm ve 110mm borular kullanılır. Vakum ünitesi yapının en alt katında teknik oda, otopark gibi bir alana monte edilir.  Vakum ünitesi seçimlerinde vakum hattı uzunluğu ve eş zamanlı kullanıcı sayısı esas alınır.

Yapının çeşitli yerlerine vakum prizleri ya da makaralı hortumlar monte edilir. Vakum prizleri ve makaralı hortumlar , kullanıcı personelin kolay ve zaman kaybetmeden ulaşabileceği noktalara monte edilir. Temizlenecek mataryele göre temizlik hortum çapı belirlenir ( Ø 32, Ø 38, Ø 50 ). Alanın büyüklüğüne göre temizlik hortumu uzunluğu belirlenir (7m – 15m). Vakum hattında 50mm, 75mm ve 110mm çapında ; PVC, ABS ya da Metal borular kullanılır. İhtiyaca göre çeşitli noktalara , tozları iriliklerine göre ayırmak için separatörler monte edilir. Vakum ünitesi temizlik yapılacak alandan uzağa, kolay ulaşılabilecek bir alana monte edilir. Vakum ünitesi seçimlerinde vakum hattı uzunluğu, eş zamanlı kullanıcı sayısı ve temizlenecek materyalin filtrelenme şekli esas alınır.

WhatsApp chat