GARANTİ ŞARTLARI

AZGEN TURİZM SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ Tarafından verilen Garanti Şartları

 

 1. Bu standart Garanti şartları AZGEN   tarafından verilir.
 2. Ürünlerin kurulumu, kullanma kılavuzundaki  şartlara uygun bir şekilde gerçekleştiyse  garanti kapsamına girer. Her ürünün farklı garanti şartları bulunur.(Konutsal ürünler, Ticari/Profesyonel ürünler, Endüstriyel Ürünler).
 3. Tüm ürünlerin Garanti süresi ürüne göre 1 (bir) ila 5 (beş) yıl arasında değişmektedir.
 4. Garanti belgesi geçerliliği için, teknik servis tarafından onaylanmış, ürünün satın alındığını kanıtlayan, üzerinde belge tarihi, satın alan ve satışı yapan kişi yada firmanın Adı – Soyadı bulunan makbuz ya da eş değer bir belge gösterilmesi gerekir.(Kimlik, ehliyet, pasaport vs. gösterilmesi gereklidir).  Kurulum tarihi, mutlaka satıcı tarafından verilen teslim belgesindekiyle aynı olmalıdır. Bir tutarsızlık olma durumunda veya belge eksikliği durumunda garanti şartları geçersiz sayılacaktır.
 5. AZGEN ürünlerin ulusal ve uluslar arası standartlara uygun olduğunu,  kullanılan  maddelerin kalite kontrollerinin sıkı yönetimler eşliğinde yapıldığını beyan eder.
 6. Oluşabilecek her türlü arıza ve hatanın en kısa sürede AZGEN merkez servisine (0212-325 08 84) bildirilmesi ve servis kaydının açılması gerekmektedir.
 7. Tüketici, bilerek ürüne zarar vermesi durumunda garanti haklarını kaybeder.
 8. Garanti şartları fabrika (üretim ve tasarım) ve montaj hataları için geçerlidir.
 9. AZGEN  ürünü onarır ya da eşit kalite ve verimdeki bir model ile birebir değiştirebilir.
 10. AZGEN, onarım ve ürün değiştirmeler için kullanıcıdan her hangi bir ücret talep etmez.
 11. Onarıma ve değişime uğrayan ürünleri garanti süreleri, garantinin ilk başladığı günden itibaren hesaplanır. Garanti süresi 3. madde de belirtildiği gibi 2 (iki) yıldır.
 12. Garanti Kapsamına girmeyen durumlar:

 

 • Taşıma sırasında oluşan hasarlar (çizik, ezik ve benzeri kaza sonucu oluşan hasarlar)
 • Elektrik gücündeki yetersizlikten ( aşırı gerilim ve aşırı akım, yetersiz veya düzensiz güç kaynağı) kaynaklanan, ya da  doğa olayları nedeni ile oluşan arızalar( yağmur, sel, şimşek, yangın, deprem vb.)
 • Yetkili teknik servis dışında, ürünlerin içinin açılması ve onarılması
 • Ürünün hatalı montajı ile oluşacak hasar ve arızalar. (AZGEN yetkili servisi dışında yapılan montajlar için geçerlidir.)
 • Lastik contalar ve sarf malzemeler.
 • Montaj sırasında yapılan hatalı elektrik bağlantıları. ( AZGEN yetkili servisi dışında yapılan montajlar için geçerlidir)
 • Uygun olmayan yerlere yapılan kurulum ve montajlar,( AZGEN yetkili servisi dışında yapılan montajlar için geçerlidir)
 • Orjinal olmayan aksesuar ve yedek parça kullanımının tespiti
 • Aşınmaya ve yıpranmaya uğramış ürünlerin kullanıma devam etmesi sonucu oluşan hasar ve arızalar (hava filtresi, toz torbası, toz haznesi vs.)
 • Kullanma kılavuzunda bulunan bilgilerin aksine, ürünün hatalı ve yanlış kullanımından doğan hasar ve arızalar.
 • Ürünün düşürülmesi yada darbe alması sonucu oluşan hasar ve arızalar
 • Hayvan pisliklerinin temizlenmesi ile oluşacak hasarlar

13-Yetkili satıcı veya yetkili servis tarafından onarımın yapılması ve ürünün değiştirilmesi AZGEN şartlarına uygun zaman aralıkları içerisinde yapılacaktır

14-Ürünler, taşınamaz ise AZGEN’in yetkili servisi tarafından adresten alınır, onarılır ve yerine monte edilir. Taşınabilir durumda ise ALICI tarafından AZGEN Yetkili servisine bırakılır. AZGEN servisi ürünü alır, onarır ve kargo ile geri gönderir.

15-AZGEN’in bilgisi dışında, yetki verilmeyen kişi ve firmalar tarafından yapılan onarımlar ve, yedek parça alımları ürün garanti kapsamından çıkarır. Tüm yedek parça ve teknik servis hizmetini AZGEN’in yetki verdiği teknik servisten temin edilmesi gereklidir.

16-Ne olursa olsun, bu standart garanti hükümlerinin, ürünün satın alımından itibaren geçerli olduğunu, hem alıcı, hem satıcı  kabul eder. Bu garanti koşulları ulusal ve uluslar arası mevzuata göre hazırlanmıştır.

 

Satılan her ürün Yetkili satıcı tarafından  AZGEN  sistemine kayıt ettirilir.

TÜRKİYE’ deki Servis yetkisi AZGEN TURİZM SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ. ‘ ye aittir.

WhatsApp chat